Probiotika na míru

Doručení probiotik

Ke zdravému životnímu stylu neodmyslitelně patří zdravá, pestrá a vyvážená strava. Jsou ale chvíle, kdy nelze zcela striktně dodržet vyváženou a zdravou stravu, nebo se i snažíme, ale díky přepravě ovoce i zelenina neobsahuje již potřebné množství minerálů a vitamínů jako před mnoha lety.

Doba se změnila a dostat do těla potřebnou denní dávku vitamínů a dalších potřebných stavebních kamenů pro naše tělo je často problém, který se nemusí projevit hned, ale třeba za 10 nebo 15 let.

Důležitá je prevence. Nečekejme až nás naše tělo zastaví a řekne dost.

Víte, že hlavní centrum naší imunity, která rozhoduje zda budeme ZDRAVÍ nebo NEMOCNÍ se nachází ve STŘEVĚ? Víte, že přátelské bakterie ve střevě nám dokáží vyrobit mnoho tělu prospěšných látek,? Ano jsou to takoví malí chemici a střevo je malá chemická laboratoř, kde se zpracovává vše co do těla dáme. Proto je strava tak důležitá, stejně tak důležitá jako je i variabilita a počet přátelských bakterií ve střevě, neboť střevo je centrem imunitního systému – zde se rozhoduje zda budeme zdraví nebo nemocní.

Počet přátelských bakterií po antibiotické léčbě nebo při nadměrném užívání chemických léků prudce klesá. A jak lze tento počet ovlivnit nebo doplnit? Ano – v tom nám mohou pomoci kvalitní probiotika v kombinaci s prebiotiky a pokud vám vaše peněženka dovolí, tak zcela nejlepším řešením jsou probiotika vám ušitá zcela na míru.

Nejsou probiotika jako PROBIOTIKA

Pojďme se společně podívat na to, co jsou to probiotika a jak naše zdraví ovlivňují. Světová zdravotnická organizace (WHO) definuje probiotika jako živé organismy, které jsou-li aplikovány v adekvátním množství, působí příznivě na zdravotní stav člověka. Probiotické kultury, které používáme, jsou bezpečné a testované. Obecně lze probiotika chápat jako látky příznivě ovlivňující vývoj střevní mikrobioty.

Věděli jste, že střeva jsou největším lidským orgánem? Vždyť taky měří kolem 7 metrů (a jejich plocha je o velikosti tenisového kurtu)! Náš zažívací trakt je mnohem víc než jen shluk buněk obklopujících posledních pár snědených jídel. Obsahuje i velice početné společenství bakterií a dalších mikrobů. Přestože se celý povrch našeho těla, všechny otvory a dutiny hemží mikroby, naprostá většina z nich sídlí v tlustém střevě (souhrnně je označujeme jako mikrobiom).

Tyto bakterie mimo jiné chemicky rozkládají a konzumují nestravitelnou vlákninu a přeměňují ji na sloučeniny, které naše tělo potřebuje. Zároveň jsou schopné vytvářet nepříznivé prostředí pro cizorodé bakterie. Tak zajišťují obranyschopnost střev, potažmo celého těla. Probiotika na míru tyto bakterie podporují v jejich práci a tím přispívají k pravidelnému vyprazdňování. Navíc jsou posílena čistým inulinem, který vytváří silný synergický efekt na přátelské střevní bakterie.

A co obezita a mikrobiom?

I v dnešní době se občas setkáváme s tvrzením od některých odborníků na výživu, že mikrobiom a cílený zásah do mikrobiomu nemá vliv na léčbu obezity.

V řadě případů jen změna poměrů 2 hlavních bakteriálních kmenů jasně ukazuje úžasnou možnost redukce váhy. V nejmodernějších přístupech léčby obezity už rozhodně neplatí jen pravidlo upravte jídelníček a cvičte.

Je nutno k němu přidat sledování mikrobiomu a jeho cílené ovlivnění. Mikrobiom je v redukci tělesné hmotnosti zcela zásadní.

A pokud si stále nevíte rady nebo si nejste jistí s výběrem, pak mě kontaktujte. Přeji vám příjemný poslech a jsem vám co se výběru a možností týče, kdykoliv k dispozici.

„Hippokrates, otec moderní medicíny, řekl, že všechny potíže člověka začínají ve střevech, a to již v letech 460-370 před naším letopočtem. Jak jistě víte, střevo je dnes bráno jako druhý mozek, je odpovědné za řadu důležitých reakcí a procesů v lidském těle. Proto je důležité o něj pečovat a znát jeho stav.“

Chceme žít, chceme být zdraví, ale jen málokdo je ochoten pro to něco udělat. Ovlivněte včas svojí kondici a pečujte o sebe.