Emoce = NEmoce ???

JAK VELKOU MOC EMOCE NAD NÁMI MAJÍ ? A JSOU SKUTEČNĚ NAŠÍM ZABIJÁKEM?

Zajímá mě více

Jsou emoce a mysl naší skutečným zabijákem?

Dvě slova, dva významy a přesto tyto dvě slova mají tolik společného. Jak velkou moc tyto dvě slova mají?

Zvykli jste si své nemoci a problémy oddělovat od svého těla a fyzických problémů a neuvědomujete si, že nic nemůže existovat samostatně mimo vás, že jste s tím vším spojeni.

A to jak se cítíte a vnímáte sami sebe je projevem vašich emocí a myšlenkových toků. Čím více se sami sobě vzdalujte, tím více se vzdalujete od svého středu, od své vlastní pravdy a své vlastní podstaty, a tím více pak zažíváte nemoci, problémy a s tím spojené negativní emoce jako jsou strach, deprese, úzkost, obavy aj.

Pokud se ovšem dokážete znovu do svého středu vrátit a najít svou vlastní pravdu a podstatu bytí, v tu chvíli se začne vše ve vašem těle a životě narovnávat a vaše problémy a nemoci odpadnou a vy se ocitnete v záplavě pozitivních emocí a díky nim zažíváte v životě maximální pocity štěstí, radosti, naplnění, hojnosti, prosperity, úspěchu a zdraví.

Opravdu si stále myslíte, že Emoce s námi a naším zdravím nesouvisí?

Už dva velcí lékaři starověkého Řecka – Hippokrattes a Galen, soudili, že myšlenky a emoce mohou putovat do různých systémů těla a přímo je ovlivňovat. Výsledky dle nejnovějších výzkumů ukazují, že měli pravdu.

Dříve se imunitní systém považoval za nezávislý na mozku. A může vlastně mozek předávat své mapy tělu, tedy konkrétně imunitnímu systému? Ano může. V současné době, na základě nedávno objevených molekul v těle zvané neuropeptidy, které se staly prostředníky mezi mozkem a imunitním systémem, vědci nedávno zjistili, že všechny orgány imunitního systému mají nervový systém , který komunikuje s mozkem a že imunitní systém může být napodmiňován stejným způsobem jakým se to děje u mentálního podmiňování , kdy dochází k vytvoření podmíněného reflexu – určitých vzorců chování, na které reaguje váš mozek a vyvolá určitou emoci a tím dojde k oslabení vašeho imunitního systému .

Dnes i výzkumy přiznávají, že za mnoha zdravotními problémy, se kterými si současná medicína neví rady, můžou tzv. psychosomatické problémy, kdy myšlení ovlivňuje naše tělesné funkce. To, že je člověk tlustý a má deprese, je v důsledek jeho vzorců chování a myšlení. Oficiální zdroje uvádí, že každé druhé lůžko v nemocnici, je obsazeno pacienty ne proto, že ho skolily bacily, viry nebo nehoda, ale proto, že si nedokázal uspořádat a usměrnit své EMOCE.

Jak EMOCE působí na náš organismus?

Pojďme se na to podívat.
Stres – nepříznivě ovlivňuje naší duševní i tělesnou stránku- tzv. psychosomatiku. Dlouho trvající stres nás ničí.

Strach – je naší primitivní reakcí a pocitem na nebezpečí.

Otázkou však zůstává, jak moc opravdové toto ,,nebezpečí,, je nebo zda si ho pouze nenamlouváme. Než toto náš mozek stačí vyhodnotit, tak odpověď našeho těla a emočního mozku je okamžitá. Zatuhnete, vyplaví se adrenalin, zatajíte dech, zrychlí se tep, krev vám ztuhne v žilách, zastaví se trávení, imunitní systém se potlačí….. Jakmile vše pomine, vše se vrátí do normálu.

Toto trvá zlomek sekundy, ačkoliv máme pocit věčnosti, než nám dojde, že strach je zbytečný. Pokud však zbytečný není, pocity strachu nabudou na intenzitě, začnou se nám třást kolena, celé tělo, pociťujeme napětí, zrudnutí, pocení, nevolnost atd.

Strach je stav mysli, která ho vytváří na základě našich emocí, pocitů, které souvisí s našimi naučenými vzorci chování, které jsou kolikrát tím zbytečným, poplašným spouštěčem.

Strach, který máte, pod kontrolou vám pomáhá, v opačném případě vám zbytečně škodí. Bez strachu bychom nepřežili ani jeden den, ale se zbytečným strachem nebudeme žít o moc déle. př. Víte, co se stane s myší, kterou dáme do uzavřené klece a vedle v kleci bude kočka? Ano, zanedlouho zcela zdravá myš, která byla dlouhodobě vystavená stresu a strachu zemře na selhání organismu.

Stres a Strach stejným způsobem pracuje i s námi.

Pozor na syndrom ,,černého pondělí ,, – po víkendu uvolnění – přichází pondělí a s ním opět nudná stresující práce, problémy a stres.

Strach v číslech dle ověřené studie

40% – z věcí, které se nikdy nestaly a lidé se tím dokáží ničit

30% – z věcí týkající se minulosti , na kterých nelze beztak již nic změnit a lidé se k nim neustále vrací a rozebírají je zcela zbytečně, se tak trápí.

12% – z věcí, které se týkají někoho jiného a přesto se jich lidé obávají

10% – lidé se bojí nemocí

JEN 8% – věcí stojí za to, aby jste se jich skutečně báli.

Ano, je to tak. Bojíte se a ohrožujete se na životě zcela zbytečně.

Většina strachů je získaných, ovlivněná prostředím a výchovou. Podívejme se na malé děti, které nemají ještě naučené strachy. Tyto děti mají radost z každého nového úkolu a mají příjemné pocity na rozdíl od dospělých, kteří k novému úkolu přistupují se strachem, nejistotou a obavou, že selžou. Buďte tedy někdy opět dětmi nebo alespoň v jejich společnosti. Budete šťastnější, máte se od dětí rozhodně co učit.

Sami si vytváříte to, čeho se obáváte.
Dost bylo strachu, pojďte se podívat na další negativní EMOCI, která nás dokáže zcela ovládnout a paralyzovat.

Napětí – tento pocit zažíváme, pokud na naší osobu dopadají ostrá slova, kterým se neumíme bránit. Zde, na tento pocit napětí reaguje váš žaludek, který se stáhne, v tuto chvíli vaše tělo nedostává živiny a vaše imunita se oslabuje.

Hněv – Vztek – je jedna z dalších emocí, při pocitu ohrožení a to ohrožení vaší důstojnosti, rodiny, teritoria apod. Lékařská studie prokázala, že vztek, je emoce, která nejvíce poškozuje srdce. U hněvu je více infarktů než u lidí s cholesterolem, vysokým tlakem aj.

Úzkost – ochranná reakce na neznámou možnou hrozbu. Přehnaná úzkost, znamená chaos v hlavě.

Odstranit ze svého života, všechny nebo alespoň velkou část svých negativních emocí stojí za to, ačkoliv to není snadné. Negativní emoce mají totiž jednu blbou vlastnost a to tu, že si jí dokážete uložit hluboko do podvědomí a není snadné se jí zbavit, ale není to nemožné.

Vyrovnaní a optimističtí lidé, které baví život, mají mnohem méně problémů a nemocí. Všechny tyto negativní emoce vás svým způsobem připravují o vaše síly, čas a životní energii.

A jaký je ZÁVĚR ?

Emoce – nás mohou jak léčit, tak zničit – je na vás jak se rozhodnete , jak chcete žít , i když to rozhodně někdy není snadný boj, ale rozhodně stojí za to , když se s negativními emocemi poperete a vymažete je ze svého systému, ze svých starých vzorců chování .

Pokud má váš mozek a vaše mysl a vaše emoce skutečně takový vliv na váš imunitní systém – pak pokud jste v rovnováze, životní harmonii a žijete váš život v radosti a vášni, pak se budete těšit dlouho ze svého života ve zdraví .

Pokud jste ale rozladění, plní negativních emocí, pak ohrožujete sebe, své okolí a své zdraví, je čas s tím začít něco dělat, než upadnete do depresí a nemocí – nebo vás velice rychle současná medicína zahrne chemií ve formě léků.

Farmaceutický průmysl myslí za vás, má léky na všechny vaše problémy tj. prášek na bolest, prášek na nerudného šéfa, prášek na práci , která vás nebaví , prášek na manželku , prášek na starosti , na myšlení, na reprodukci , prášek na povzbuzení , prášek na uklidnění, prášek na spaní , prášek na probuzení , prášek na klouby , prášek na rýmu, prášek na lásku – dle hesla ,, vždy připraven ,, a vy se za chvíli pod tíhou a hromadou prášků se sotva ráno zvednete z postele.

Přemýšlejte.

Víte proč jste nedostali žádný manuál k použití, když jste se narodili?

Protože ho nepotřebujete.!!! Příroda to řídí za vás. Vaše tělo ví co má dělat, nepotřebuje vaše rady. Dokážete si představit, že by jste kromě svého života , ještě měli řídit všechny procesy ve svém těle?

Zamyslete se nad tím , vše se řídí přírodními zákony o kterých ani nemáte tušení.

Stačí se navrátit do stavu harmonie a zdraví.

A to je The Reconnection integrita –celistvost – rovnováha – harmonie – dynamický životní vývoj – hojnost-prosperita – ZDRAVÍ

Všechny články v blogu