Jaký je rozdíl mezi posloucháním a nasloucháním?

LIDÉ ČASTO NEVNÍMAJÍ ROZDÍL MEZI POSLOUCHÁNÍM A NASLOUCHÁNÍM

Zajímá mě více

Lidé často nevidí rozdíl mezi posloucháním a nasloucháním a často si myslí, že naslouchají jenže NASLOUCHÁNÍ je, naslouchání BEZ podmínek tj. bez ohledu na to co si já myslím, tj. naslouchání bez soudů a očekávání.

Je to naslouchání v PROSTORU a plnosti BYTÍ obou stran tj. toho, kdo naslouchá a naslouchaným a v tento přítomný okamžik se oba otevírají pravdě, která do tohoto prostoru vstupuje PRAVDĚ, která souzní s naší  DUŠÍ.  Je to PRAVDA, která vytváří HARMONII v našem životě.

Zatímco POSLOUCHÁNÍ je přesný opak , kdy skáčeme lidem do řeči, dáváme nevyžádané rady, podsouváme lidem svoje názory, posuzujeme během hovoru, nevnímáme ,neslyšíme ….

,,PŘEDSTÍRÁME, ŽE NASLOUCHÁME, VÍC ALE POSLOUCHÁME, CO SI MYSLÍME..“

Je neuvěřitelné, jak je poslouchání branné jako naprostá samozřejmost a při tom tak málo času skutečně posloucháme člověka před sebou místo svých příběhů v hlavě, příprav odpovědí, přemýšlení o tom, jaký dojem děláme…

Když skutečně nasloucháme, skutečně porozumíme, cítíme víc soucitu, lásky, spojení. Dokážeme najít řešení.

No a to platí bez výjimky všude a pro všechny: doma, v práci, v marketingu se zákazníky i v politice.

Jestliže se i vy otevřete naslouchání a začnete lidem kolem sebe více naslouchat, tak každý, kdo s vámi půjde kus cesty, si bude cenit vaší schopnosti být přítomný a opravdový, být na sto procent tady a teď.

Všechny články v blogu