Žijeme v rychlíku: Jak najít klid v uspěchaném světě

Jak se vymanit z uspěchaného životního rychlíku a najít prostor pro hluboké spojení s tím, co je v našich životech opravdu důležité.“

Zajímá mě více

Vážení příznivci, milí čtenáři,

přemýšleli jste někdy o tom, že život, který vedeme, může být přirovnán k jízdě ve vlaku, který se nezadržitelně žene vpřed? Jako bychom se neustále nacházeli na nádraží, kde vlaky nikdy nepřestávají uhánět na plné obrátky, a my jsme ti cestující, kteří se snaží stíhat vše načas. Tento nekonečný spěch nám často neumožňuje zastavit se a vnímat krásu okamžiků, které nám život nabízí.

Technologie a sociální sítě nás udržují v neustálé pohotovosti a často se stáváme otroky nekonečného proudu upozornění a zpráv. Naše mysl je přetížená a ztrácíme schopnost být opravdu sami se sebou, naslouchat vlastním myšlenkám a pocitům. Naše rozhodování se stává automatické, řízené logikou a rutinou, bez hlubšího zamyšlení nad tím, co je pro nás opravdu důležité.

V tomto hektickém životním stylu jsem i já sama objevila potřebu zpomalit a najít vnitřní klid. Tato cesta k sobě mě vedla k hlubšímu pochopení, že právě v klidu a zpomalení se skrývá obrovský potenciál pro naše životy. Když se odvážíme vystoupit z rychlíku našeho života, otevírá se nám svět plný detailů, které jsme dříve přehlíželi.

Zpomalení nám umožňuje lépe se propojit s lidmi kolem nás, s prací, kterou vykonáváme, a s prostředím, ve kterém žijeme. Vnitřní klid a přítomnost nám umožňují objevit naše pravé já a naše skutečné přání a tužby. Je fascinující zjistit, že když zpomalíme, můžeme být paradoxně produktivnější, protože naše činy jsou promyšlenější a v souladu s naším pravým já.

Nabízím vám možnost společně bádat a hledat cesty, jak žít život vědoměji a s větším klidem.

Na mé webové stránce https://ivetaskrivanova.cz/transformativni-koucink/ můžete najít transformativní koučink, který vám může pomoci najít rovnováhu a propojení se svým vnitřním světem.

Připojte se ke mně a pojďme společně objevovat, jak žít plnější a šťastnější životy.

Těším se na vaše příběhy, zkušenosti a myšlenky na téma uspěchaného života.

Jaké strategie používáte pro zpomalení a nalezení vnitřního klidu? Vaše reakce a příspěvky k diskusi jsou pro mě cenné a společně můžeme najít nové cesty a perspektivy.

Neobávejte se mi napsat nebo mi rovnou zavolat na tel. +420 724 83 004

S úctou a otevřeným srdcem Iveta Skřivanová

 

P.S.

Můžete si vyzkoušet i toto krátké cvičení a zažít jaké to je, když si dovolíte aspoň na chvilku vystoupit z ,,RYCHLÍKU“ a zastavit se.

– Najděte si klidné místo a zavřete si oči.

– Představte si, že jste na vlakové stanici a sledujete, jak vlaky přijíždějí a odjíždějí.

– Každý vlak symbolizuje jednu z vašich myšlenek nebo povinností.

– Představte si, že se rozhodnete nevstoupit do žádného z těchto vlaků a místo toho si sednete na lavičku a pozorujete.

– Zaměřte se na pocit klidu a uvolnění, který přichází s tím, že nemusíte nikam spěchat.

Všechny články v blogu